Prohřešky při nosení obleku

Přidáno: 14.06.2015

Špatná zvolená velikost

Ideální variantou pro vás je pořízení obleku na míru. Pokud tomu tak není, vystavujete se tomu, že budete nucení k určitým kompromisům. Nejčastější chybou, kterou dělají mnozí - koupím si co mi sedí.  Obleky se liší střihy a když jste si zvykli na určitou velikost z klasicky střiženého obleku, může vám být jiný oblek oblek ve stejné velikosti malý. Vždy je třeba vyzkoušet několik velikosti od daného střihu, zkusit si v saku zvednout ruce a v kalhotách sednout. Nic by vás nemělo omezovat. Sako by vám mělo dobře sedět v ramenou jako ulité – žádná svěšená ramena! Pokud máte velké ramena, měli byste mít menší ramenní vycpávky, než má průměrný člověk. Problém s délkou kalhot mohou mít vysocí muži – kalhoty klasického střihu by měly sahat přesně k podešvi boty.  Rukávy by měly být tak dlouhé, aby ukazovaly cca 6 mm z manžety košile. Rukáv košile by pak měl sahat k prvnímu kloubu palce. Nikdy není na škodu se nechat profesionálně změřit odborníkem v obchodě s obleky.

Metoda nosení obleku

Rozepnutý knoflíček, zde nejde o žádné faux pas! Právě naopak. Spodní knoflík by se nikdy zapínat neměl. Pokud má sako knoflíky tři, pak horní být zapnutý nemusí, ale může. Etketa praví, že pokud muž sedí, měl by si sako rozepnout, pokud stojí, měl by ho mít zapnuté.

Ukázka správného nosení saka

Noste kvalitní košile, pásek, boty a hodinky. Vybírejte dobré ponožky, které odpovídají barvě kalhot.

Pásek a boty

Pásek a boty by měly mít stejnou barvu. Ale i toto pravidlo lze porušit nebo pásek zcela vypuste a oblékněte šle.

Doplňky k obleku

Pro výsledný dojem jsou rozhodující vhodné doplňky. Manžetové knoflíčky, kapesníček, drobná ozdoba v klopě dodají ten  kvalitní detail. U hodinek platí, že lepší žádné, než nějaké nevhodné. Váš osobní styl mohou podtrhnout také zajímavé brýle. Naopak pokazit ji mohou přehnané šperky: např. silné řetízky kolem krku, víc než jeden prsten. Nakonec je nutné si dávat pozor na kapsy, aby netvořily na látce obleku nevzhledné boule.
Zpět na seznam článků
Provozovatel - Kontakt:
Copyright 2015 - 2019 © Svatební specialista